استایل پاییزی

آنچه می‌خوانید...

شاید شنیده باشید که پاییز را پادشاه فصل‌ها می‌نامند. حتی از نظر من میشه آن‌را پادشاه رنگ‌ها توی فصل‌ها نامید. رنگ‌های پویا، گرم، پر تنوع، شاد از جذابیت‌های این فصل می‌باشد. شاید برای کسی که به این جنبه از پاییز توجه دارد، آن‌را متفاوت و حتی جذاب‌ترین فصل ببیند.

پاییز فصل استایل‌های خاص، متفاوت و شیک هست. چه استایل مینیمال داشته باشی، چه کژوال و یا حتی استایل فرمال، استایل‌ پاییز خلاقانه و متنوع است . رنگ‌های جذاب پاییزی، اکسسوری‌های متنوع، طرح‌های مناسب پاییز، لایه لایه پوشیدن لباس همه‌ی این‌ها این امکان رو به شما می‌دهند که هر سبک، سلیقه و سنی که دارید بهترین ست‌ها را داشته باشید.

بگذریم توی این مقاله می‌خواهیم در مورد سبک و رنگ‌هایی که میشه در استایل پاییز پوشید با شما صحبت کنیم و حتی مثال‌هایی از لباس‌ها و ست‌هایی که میشه توی پاییز داشت، صحبت کنیم.

طرح‌های پاییز

اگر بهار و تابستان از پوشیدن و استایل کردن لباس‌های طرح‌دار اجتناب کردید، توصیه می‌کنم در استایل پاییز حتما از طرح‌های پاییزه در پوشش اصلی یا دست‌کم در اکسسوری استفاده کنید.

انواع چهارخانه، علی الخصوص چهارخانه درشت، جز طرحای محبوب پاییز هر سال است. طرح‌هایی شبیه به پلیور‌های بافت، طرح ترکیب راه راه و زیک‌زاک و در آخر طرح‎‌های بافت نپالی که امسال ترند شدند هم جز طرح‌های محبوب استایل پاییز می‌باشد.

طرح چهارخانه در رنگ‌های متنوع برای شکت و پالتو جز طرح‌های مناسب و مورد پسند افراد نوجوان و جوان است و چهارخانه‌های متوسط و کوچک مناسب استایل‌های‌رسمی تر و در رنگ‌های نود (رنگ‌هایی نزدیک به رنگ پوست) می‌تواند مناسب استایل مینیمال هم باشد.

Wf05 10
طرح چهارخانه مناسب استایل پاییز

از طرح‌های پاییزه میتوان در پوشش اصلی و یا در اکسسوری استایل استفاده کنید. استفاده از رنگ مناسب فصل این طرح‌ها در ست، استایل را از یکنواختی خارج می‌کند. بهتر است در صورت استفاده از طرح در قسمتی از استایل بقیه استایل را با یکی از رنگ‌های موجود در قسمت طرح‌دار ست کنید، تا استایلی شیک‌تر و هماهنگ داشته باشید.

رنگ‌های استایل پاییز

پاییز فصل تمام سبک و سلیقه‌هاست. شما با هر شیوه پوششی که باشید می‌توانید مناسب فصل و سلیقه خودتان لباس بپوشید.

پاییز فصل رنگ است، فصل طبیعت پر از رنگ‌های متنوع و زیبا و فصل رنگ خاکستری خنثی تا آجری گرم است. هر سبک و سنی هم‌ که داشته باشید، پاییز برای شما گزینه‌ای دارد. برای انتخاب رنگ مناسب استال پاییز بهتر است به طبیعت توجه کنیم. پاییز فصل رنگ‌های پخته، مانند سبز‌های تیره (یشمی)، زرشکی، آجری، سرمه‌ای و رنگ‌های خنثی مثل انواع نود به خصوص خاکی، خاکستری و… می‌باشد.

برای استایل مینیمال و افراد ساده‌پوش رنگ‌های نود و خنثی یا استایل‌های مونوکروم و رنگ‌های پاییزه مانند آجری و سبز‌های نه چندان شارپ بسیار مناسب است.

برای استریت استایل (سبک خیابانی) یا استایل کژوال می‌توانیم از طرح چهارخانه با ترکیب رنگ‌های پاییزه مانند سبز، سرمه‌ای یا نارنجی پخته و حتی رنگ بژ در پوشش اصلی و استفاده از رنگ‌های مشابه و یا مکملش در مابقی استایل پاییز استفاده کنیم. لایه لایه پوشیدن در این فصل بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد و این امکان را به ما می‌دهد که در لایه های مختلف از رنگ‌های متناسب با هم استفاده کنیم و استایل چشم نوازی بسازیم. برای استایل کژوال در پاییز تنوع بسیار زیادی وجود دارد. از استفاده از رنگ‌های پاییزه در کنار هم غافل نشید.

درمورد استایل‌های فرمال (استایل رسمی) در این فصل مانند دیگر استایل‌های پاییز تنوع زیادی وجود دارد. می‌توان از همان رنگ‌ها و طرح‌های گفته شده در بالا استفاده کرد، فقط سبک استایل کردن و اکسسوری مربوطه باید مطابق سبک فرمال باشد، به طور مثال باید از کفش پیاده‌روی و یا لایه لایه پوشیدن دوری شود.

4 2
2 1
1 1

ترند‌های پاییز 1401

از ترندهای پاییز امسال و استایل پاییز امسال می‌توانیم به ترنج کت‌ها (بارانی)، شکت و یا پالتوهای اور سایز، به‌خصوص با طرح چهارخانه از جنس فوتر و پانچ در طرح و رنگ‌های پاییزه اشاره کنیم، که معمولا با کمی تغیییر هر پاییز ترند می‌شوند.

وست یا پالتوها از جنس پافر به صورت اور سایز هم جز ترندهای پاییز و زمستان امسال است. پافرها به دلیل سبکی و گرمای فوق العاده ای که دارند چند سالی هست که مورد توجه بسیاری قرار گرفتند و بسیار مناسب استایل پاییز هستند.

اما ترند پاییز امسال کت و مانتوهای اور سایز با پارچه شنل چهارخانه و پانچ با پارچه های بافت نپالی است که قطعا در سال‌های آینده هم ترند خواهند بود.

استایل پاییز
نمونه مانتو نپالی تولید خانه مد لیان
پالتو فوتر زنانه شیک
پالتو فوتر پاییزه

شنل ها به دلیل بافت لطیف و سبک، اما گرم بودنشان طرفدار زیادی دارند و جز پارچه‌هایی هستند که برای استایل رسمی مناسب است و بافت های نپالی به خصوص به صورت خرج کار بسیار چشم نواز، زیبا و جذاب هستند که می‌توان استایل های متنوعی از کژوال یا حتی رسمی با آن‌ها داشت.

همان تنوع رنگ‌ها در پاییز درمورد استایل‌ها هم وجود دارد. با دانستن ترکیب‌بندی رنگ و استایل‌شناسی در این فصل می‌توانیم استایل پاییز خاص و خلاقانه‌ای داشته باشیم…

منابع:

whowhatwear

مسعود محرابی
مسعود محرابی
من مسعود محرابی، مهندس کامپیوتر، علاقه‌مند به مباحث طراحی سایت و محتوانویسی هستم. چند سالی هست که سایت مجموعه‌ی خانه مد لیان را راه‌اندازی کردم...

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.