ادوپرفیوم چیست

آنچه می‌خوانید...

در این مقاله توضیح خواهیم داد که ادوپرفیوم چیست؟ و در ادامه به تفاوت بین ادوتویلت و ادوپرفیوم می‌پردازیم.

عطر فقط دارای رایحه‌ی خوبی نیست، بلکه خاطره انگیز است. ناحیه‌ای که در مغز خاطرات، احساسات و عطر را کنترل می‌کند، در هم تنیده شده‌ است. این به این معنا است که ارتباطات غیرقابل کنترلی بین قوی‌ترین خاطرات و عطر شما وجود دارد. بنابراین انتخاب یک عطر انتخاب یک رایحه نیست بلکه شما با عطر خودتان انتخاب می‌کنید، مردم چگونه شما را به یاد بیاورند. به گفته متخصصان، هیچ چیز مطلقی وجود ندارد که یک عطر گران قیمت را از یک عطر ارزان متمایز کند، زیرا بسیاری از چیزهایی که در مورد یک عطر جذاب می‌یابیم، معمولاً به خاطراتی مربوط می‌شود که با آن مرتبط می‌شویم.

همان‌طور که گفته شد، عطر یکی از شخصی‌ترین محصولات زیبایی هست که می‌توانید خریداری کنید. در ادامه بیان خواهیم کرد که ادوپرفیم چه تفاوتی با ادوتویلت دارد؟

6

ادوپرفیوم چیست و تفاوت آن با ادوتویلت

تفاوت اصلی بین ادوپرفیوم و ادوتویلت، در واقع علمی اما ساده است. لورا اسلاتکین، بنیانگذار NEST نیویورک، توضیح می‌دهد: «ادوپرفیوم دارای غلظت بیشتری از اسانس روغنی نسبت به ادوتویلت است. در واقع یک ادوپرفیوم از %15 تا %20 اسانس روغنی تشکیل شده است اما ادوتویلت کمی پایین‌تر در حدود %10 تا %15 متغیر است.

در بین برندهای مختلف ترکیب‌بندی‌ها متفاوت است،اما چیزی که مطمنا وجود دارد این است که ادوتویلت را سبک‌تر در نظر بگیریم.

آیا ادوپرفیوم و ادو تویلت دارای بوی یکسانی هستند؟

اگر هر دو نوع عطر با نت‌های یکسان ساخته شده باشند می‌توان گفت بله بوی مشابهی دارند، اما نه دقیقا یکسان باشند.

5

زمان انقضا عطر

بسته به کیفیت نگه‌داری و مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن، بیشتر عطرها حداقل سه تا پنج سال ماندگاری دارند. یک ادوتویلت به دلیل غلظت بالاتر الکل در فرمولاسیون آن که به عنوان یک نگهدارنده‌ی محافظ عمل می‌کند، کمی دیرتر منقضی می‌شود. برای به حداکثر رساندن ماندگاری ادوپرفیوم یا ادوتویلت، توصیه می‌شود آن‌را در مکانی خنک، خشک و تاریک نگه‌داری کنید. نور زیاد، گرما و قرار گرفتن در معرض اکسیژن باعث خراب شدن آن می‌شود. اگر رنگ عطر تیره و رایحه‌ی آن کمی ترش شد، آن عطر منقضی شده است.

ماندگاری ادوپرفیوم در مقابل ادوتویلت

در بیشتر موارد ادوپرفیوم‌ها ماندگاری بالاتری نسبت به ادوتویلت‌ها دارند. البته نت‌های مختلف الگوهای مختلفی از ماندگاری را دارند. نباید ادوپرفیوم میوه‌ای را با چوبی مقایسه کنید. نت‌های میوه‌ای و تازه معمولا نت‌های بالایی هستند و حتی در غلظت‌های بالاتر سریع‌تر تبخیر می‌شوند.

یک نکته‌ی مهم این است که عطری که برای دوستتان بوی عالی می‌دهد ممکن است برای شما مناسب نباشد. کسانی که پوست خشک‌تری دارند، نیاز به غلظت بالاتری از عطر دارند تا عطر تاثیر ویژه‌ی خود را بگذارد.

به گفته والادز، که قاطعانه اعلام می‌کند: “هرگز عطر را تا زمانی که آن‌را روی پوست خود امتحان نکردید، قضاوت نکنید.”

ادوپرفیوم چیست

مقایسه قیمت ادوتویلت با ادوپرفیوم

ادوتویلت قیمت ارزان‌تری نسبت به ادوپرفیوم دارد. ادوتویلت به دلیل این‌که غلظت کمتری از اسانس روغنی را دارد ارزان‌تر است و این به معنای این نیست که مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن متفاوت هست.

نکته‌ی مهم در انتخاب عطر این است که به دلیل اسم آن، آن‌را انتخاب نکنید، بلکه به ارتباط خودتان با عطر توجه بیشتری کنید. ادوتویلیت و ادوپرفیوم را به عنوان دو گزینه عطری در نظر بگیرید که به دنبال آن هستید و انتخاب هرکدام نشان‌دهنده‌ی شخصیت شما نیست. به هرحال شما وقتی بیرون هستید، مردم به بطری عطر شما نگاه نمی‌کنند.

1

انتخاب بین ادوتویلت و ادوپرفیوم

حال که فهمیدیم ادوپرفیوم چیست، ساده‌ترین راه برای انتخاب بین یکی از این عطرها این است که از خود بپرسید چقدر می‌خواهید عطرتان قوی باشد. غلظت بالاتر عطر یک ادوپرفیوم باعث ماندگاری بیشتر و رایحه معطرتر آن می شود.

در ماه‌های گرم تابستانی ادوتویلت توصیه می‌شود، زیرا تازه و سبک هست.

برای آب و هوای سرد، انتخاب ادوپرفیوم بهتر هست، زیرا در هوای خشک سریع‌تر پخش می‌شود.

مسعود محرابی
مسعود محرابی
من مسعود محرابی، مهندس کامپیوتر، علاقه‌مند به مباحث طراحی سایت و محتوانویسی هستم. چند سالی هست که سایت مجموعه‌ی خانه مد لیان را راه‌اندازی کردم...

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.