استایل کژوال

آنچه می‌خوانید...

مقدمه

از استایل کژوال می‌توان به عنوان پر تنوع‌ترین استایل نام برد. از این استایل می‌توان در مکان‌ها و شرایط مختلف استفاده کرد. استایل کژوال تنوع زیادی دارد که ویژگی مشترک و مهمی که تمام آن‌ها باید داشته باشند این است که شما با آن‌ها احساسی خوب و راحت داشته باشید و در عین حال شیک به نظر برسید. در استایل کژوال فارق از جنسیت می‌توانیم از لباس‌ها و اکسسوری استفاده کنیم. در گذشته استفاده از جواهرات و اکسسوری برای آقایون امری غیر عادی بوده، اما استایل کژوال امکان استفاده از جواهرات و اکسسوری را به آن‌ها می‌دهد.

هم‌چنین در گذشته بانوان اجازه و امکان پوشیدن شلوار را نداشته‌اند، اما در حال حاضر شلوار به عنوان یکی از آیتم‌های اصلی استایل کژوال برای خانوم‌ها می‌باشد.

استایل کژوال این امکان را به ما می‌دهد که علاوه بر راحتی پوشش در طول روز بتوانیم هم‌چنان روی مد باشیم و شیک به‌‌نظر برسیم. به عبارتی این استایل به ما اجازه می‌دهد در انجام فعالیت‌های روزانه، محل کار ،تفریح و حتی مهمونی‌های نیمه رسمی راحت‌تر بوده و در عین حال ظاهری شیک و آراسته داشته باشیم. با وجود گستردگی این استایل ما نمی‌توانیم هر لباسی که داریم را بپوشیم و اسم آن‌را استایل کژوال بگذاریم. برای داشتن استایل کژوال شیک باید بر اساس موقعیتی که در آن هستیم لباس بپوشیم.

پارچه‌های مناسب استایل کژوال

جنس پارچه‌های استفاده شده در استایل کژوال بسیار مهم است، زیرا در این استایل همه چیز راحتی و در عین حال شیک بودن است. البته نمی‌توانیم فقط از چند جنس پارچه برای این استایل نام ببریم، زیرا پارچه‌ها دارای دنیای وسیعی هستند و خیلی از آن‌ها امکان استفاده برای استایل کژوال را دارند. بهتر است با دانستن یک‌سری ویژگی مورد نیاز پارچه‌ برای این استایل، انتخاب پارچه لباس‌ را راحت‌تر کنیم.

  • پارچه‌های کژوال باید دارای لطافت، زیر دست نرم و لطیف باشند و با لمس آن احساس راحتی کنیم.
  • پارچه‌های مناسب این استایل باید کمی کشی و یا دارای انعطاف باشند، تا در حرکت دست و پا اذیت‌کننده نباشند.
  • به دلیل پوشیدن طولانی مدت لباس‌های کژوال، پارچه‌های مناسب این استایل باید دارای مقاومت بالا در حین شست و شو باشند، و با شست و شو دچار آسیب نشوند.
  • بهتر است از پارچه‌هایی با درصد الیاف طبیعی بالا مانند جین، کتان و پنبه‌ای در این استایل استفاده شود تا در صورت استفاده طولانی مدت الیاف مصنوعی بدن را اذیت نکند.

برای درک بهتر استایل کژوال بهتر است در مورد انواع این استایل و مثال‌های مورد استفاده در جایگاه‌های مختلف صحبت کنیم. در ادامه این مقاله درمورد انواع مختلف این استایل به ویژه برای بانوان توضیح می‌دهیم.

1 2
پارچه‌هایی با درصد الیاف طبیعی مناسب این استایل

انواع استایل کژوال

روزمره

استایل کژوال روزمره ساده‌ترین استایل کژوال است، که از آن برای فعالیت‌های روزمره خود مانند پاساژ رفتن، رفتن به سینما، خیابان و… استفاده می‌شود. این استایل بسیار راحت و در عین حال شیک و چشم‌نواز است. در این استایل می‌توانیم از تیشرت و شلوار جین همراه با کفش صندل یا پیاده‌روی استفاده کنیم و یا یک پیراهن پنبه‌ای شیک و راحت بپوشیم. این استایل بیشترین احساس راحتی را به ما می‌دهد چون در این سبک استایل خبری از کفش‌های پاشنه‌دار، اکسسوری‌های زیاد و لباس‌های سخت و آزاردهنده نیست.

roozanee
استایل کژوال روزمزه

تفریح

در تفریح و سفر نیاز داریم بسیار آزادی عمل داشته باشیم و لباسی راحت بپوشیم و در کنار آن خوش‌تیپ و شیک دیده شویم و در عکس‌های یادگاری خوش‌پوش دیده شویم. این استایل بسیار شبیه به استایل کژوال روزمره است. تفاوت عمده آن در انتخاب رنگ و طرح لباس است که در این استایل از رنگ‌های شادتر و آیتم‌های طرح‌دار استفاده می‌شود. پوشیدن پیراهن با طرح و رنگ شاد یا شلوار‌تان و بلوز پنبه‌ای ساده رنگی برای تفریح بسیار زیبا و راحت است.

استایل کژوال
استایل کژوال تفریح

محل کار

راحتی پوشش در محل کار بسیار مهم است، زیرا زمان طولانی از روز در محل کارمان هستیم. هدف استایل کژوال محل کار داشتن ظاهری شیک، به روز و راحت است. چهارچوب این استایل تابع قوانین و شرایط محل کار شماست. از جمله نکات کلی و مهم این نوع استایل کژوال باید به رنگ و طرح لباس‌هایی که می‌پوشیم اشاره کرد. به دلیل پوشیدن طولانی مدت این لباس‌ها بهتر از پارچه‌هایی با رنگ‌های روشن و خنثی و بدون طرح استفاده کرد.

از نکات مهم این استایل برای محل کار اجتناب از پوشیدن شلوارای جذب است، زیرا پوشیدن طولانی مدت شلوار جذب از نظر بهداشتی برای بانوان مضر است. بهتر است از شلوارهای راسته با الیاف طبیعی مانند کتان و پنبه‌ای استفاده شود.

یک مثال شیک و عالی برای این استایل پوشیدن شلوار مشکی راسته همراه با یک شومیز خوش‌رنگ شیک و اکسسوری ظریف و کم است. البته در کشور ما می‌توان از مانتو‌های ساده با رنگ‌های روشن و خنثی به جای شومیز استفاده کرد.

work style
استایل کژوال محل کار

مهمانی (دورهمی)

در این استایل به شیکی در کنار راحتی نیاز داریم. این استایل به استایل کژوال رسمی بسیار نزدیک است و تفاوت عمده‌‌ی آن کمی شیک‌تر بودن است. از این استایل می‌توان برای یک قرار عاشقانه هم استفاده کرد. بانوان باید بدانند که برای مهمانی هم می‌توان از استایل کژوال استفاده کرد. پوشیدن یک پیراهن کوتاه اکسسوری‌های جذاب مانند جواهرات یا دستمال گردن، پوشیدن یک دامن همراه با شومیزی شیک و استفاده از صندل و کفش‌های بدون پاشنه انتخابی عالی برای این استایل است. در این استایل در عین راحتی قرار است کمی جذاب به‌نظر برسیم.

برای این استایل کژوال حتی می‌توانیم از شلوار جین مام استایل و یا جین‌های اسکینی ( جذب) استفاده کرد، نکته مهم در مورد استفاده از شلوار جین برای این استایل پوشیدن شومیز یا تاپ همراه با کفش پاشنه بلند است.

مهمانی نیمه رسمی

اگر بخواهیم در عروسی یا تولد لباس‌های پر زرق و برق و رسمی نپوشیم می‌توانیم از استایل کژوال کمک بگیریم. با استفاده از این استایل می‌توانیم هم راحت باشیم و هم بسیار شیک دیده شویم.

این نوع استایل به ما این امکان را می‌دهد که در مراسمات خاص و رسمی هم بسیار شیک و چشم‌نواز دیده شویم و هم در لباس خود احساس راحتی کنیم. انتخاب یک شلوار پارچه‌ای کلاسیک و یا بگ همراه یک شومیز آف شولدرز ( شومیز‌هایی با سرشانه باز) یا دامن کوتاه جذب یا کلوش و تاپ مجلسی رنگی برای مهمانی‌های عصرانه و تولد و پیراهن حریر و اوورال‌های شیک همراه با اکسسوری‌هایی مانند جواهرات و کفش پاشنه‌دار انتخاب بسیار مناسب برای عروسی است. البته که در این استایل شلوار جین جایی ندارد.

nime rasmi
استایل کژوال نیمه رسمی

منابع:

lookiero

wikipedia

مسعود محرابی
مسعود محرابی
من مسعود محرابی، مهندس کامپیوتر، علاقه‌مند به مباحث طراحی سایت و محتوانویسی هستم. چند سالی هست که سایت مجموعه‌ی خانه مد لیان را راه‌اندازی کردم...

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.